POZVÁNKA: Bryologická vycházka do PR Smrdutá v Hostýnských vrších

Bryologická vycházka do PR Smrdutá v Hostýnských vrších

25. dubna

Sraz v 9:30 hod. na místě „U Prašivýho buku“ (GPS 49.3679722N, 17.7443056E), zde je možnost odstavit auta. Nebo příjezd autobusem z Bystřice p. H. – zastávka Valašky (Na Valaškách). Trasa povede: od Prašivýho buku – kolem PP Bludný a vodopádů Bystřičky do PR Smrdutá – přes Ostrý Grúň zpět k Prašivýmu buku. Uvidíme suťový les s množstvím tlejícího dřeva a vlhkých pískovcových skal, bohatými na mechorosty. Z území je historicky uváděný Cystopteris sudetica (ten ale neuvidíme), Corydalis intermedia (tu bychom mohli vidět), z mechorostů pak Buxbaumia viridis, Alleniella complanata, Seligeria donniana, Syzygiella autumnalis a desítky dalších druhů.

Vedoucí exkurze: Z. Hradílek

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.