POZVÁNKA: Floristický minikurz Zábřeh 2020

Floristický minikurz Moravskoslezské pobočky ČBS proběhne na Zábřežsku. Cílem miniFK bude průzkum botanicky málo navštěvovaného území fytochorionů 72. Zábřežsko-uničovský úval a 73b. Hanušovická vrchovina mezi Mohelnicí a Bludovem jižně od Šumperka. Území je geologicky i geomorfologicky poměrně pestré a tomu také odpovídají historické výskyty vzácných a regionálně zajímavých druhů, např. Euonymus verrucosus, Gentianopsis ciliata, Gratiola officinalis, Myosurus minimus a Valerianella carinata.

MiniFK bude probíhat od 12. 6. dopoledne do brzkých odpoledních hodin 14. 6. Další podrobnosti, včetně informací o ubytování, budou poskytnuty přihlášeným účastníkům.

Přihlášky (e-mail, ve kterém stvrdíte svou účast na kurzu) posílejte do 17. 5. M. Hronešovi (michal.hrones@gmail.com).

Organizují: Michal Hroneš a Martin Dančák

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.