Floristický minikurz 2013 – Osoblažsko

Milí spoluctitelé místní flóry,

po loňském veleúspěšném floristickém minikurzu v Plumlově jsme se odhodlali na něj navázat a pokusit se tak učinit z floristických minikurzů v rámci Moravskoslezské pobočky ČBS tradici.

Floristický minikurz se bude konat v oblasti osoblažského výběžku (okr. Bruntál). Cílem setkání je poznání krás opomíjeného koutu ČR, a to nejen z pohledu botanického.

Místem ubytování a scházení se je internát Střední školy zemědělství a služeb ve Městě Albrechticích na ulici Nemocniční, č. p. 7. K dispozici je zde 12 třílůžkových pokojů,
oddělené sprchy i toalety – za 170 Kč na noc (s lednicí a kuchyňkou vybavenou dvou plotýnkovým vařičem, mikrovlnkou, varnou konvicí a trochou nádobí). Ubytování pro méně
náročné, ve vlastním spacáku na zapůjčených matracích, je rezervováno v prostorách volnočasového centra fary v 5 km vzdálené Třemešné – s kapacitou 30 lidí, za 70 Kč/noc.
Večeře jsou smluveny ve Městě Albrechticích, zbývající stravování zajištěno nebude. Na exkurzích se budeme pohybovat vlastními vozy a pěšky.

Podrobné informace budou včas rozeslány přihlášeným.

Nechejte se proto zlákat k návštěvě neprávem opomíjeného Osoblažského výběžku, jenž skýtá tolik pozoruhodných osobitostí…

PŘIHLÁŠKA:
————————————————–

Termín pro podání přihlášek již uplynul. Podrobnější informace ke kurzu budou zaslány přihlášeným. Případné dotazy směřujte ne organizátory:

Zuzka Mruzíková (mruzikovaseznam.cz) a David Hlisnikovský (David.Hlisnikovskyemail.cz)

Na červnové botanizování po Osoblažsku se za Moravskoslezskou pobočku ČBS těší Zuzka Mruzíková a David Hlisnikovský.

———————————————————————————————————————

Floristický kurz proběhl ve stanoveném termínu.
Výsledky floristického minikurzu vyšly v prosinci 2014 jako příloha Zpráv – více se dozvíte zde. Můžete si přečíst také krátký report z akce – zde.