Nový časopis Botanika

Začátkem prosince letošního roku vyšlo první číslo nového časopisu Botanika, který vydává Botanický ústav Akademie věd České republiky. Snahou časopisu bude přiblížit práci Botanického ústavu AV ČR přístupnou a srozumitelnou formou laické veřejnosti. První číslo seznamuje čtenáře s vybranými výsledky práce odborníků z Botanického ústavu. Tak si přečtete například o tom, proč se netýkavka žláznatá u nás tak úspěšně šíří, zjistíte zajímavosti z mikrosvěta hub, a nebo nahlédnete do Analytické laboratoře v Průhonicích a v Třeboni. Časopis také informuje o současných projektech a připravovaných akcích Botanického ústavu. Časopis bude vycházet i v online verzi, která je umístěna na stránkách časopisu.

První číslo si můžete celé přečíst zde.

Botanika časopis

Botanika článek

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.