Acta Musei Beskidensis 12/2022

Koncem roku 2022 vyšlo 12. číslo regionálního časopisu Acta Musei Beskidensis, ve kterém si můžete přečíst zajímavé přírodovědné příspěvky z regionu severovýchodu ČR.

Časopis Acta Musei Beskidensis má od čísla 11 zcela nový, svěží kabát, a také vnitřní sazba prošla velmi pozitivní změnou. Příjemně překvapí kvalitní barevné fotografie u jednotlivých příspěvků.

V čísle 12 si můžete mimo jiné přečíst příspěvek autorského kolektivu pod vedením J. Kociána o rozšíření ryzce lososového (Lactarius salmonicolor) na severovýchodní Moravě, nebo příspěvek P. Kociána o turance sumatránské (Conyza sumatrensis) – novém nepůvodním druhu na severovýchodě České republiky. D. Hlisnikovský vzpomíná na Zdeňka Vrubla. V krátkých zprávách pak shrnují J. Lederer a J. Tkáčiková zajímavé druhy hub na výstavě ve Frýdku-Místku. Celý obsah čísla naleznete níže.

Časopis Acta Musei Beskidensis je přímým pokračováním sborníku Práce a studie Muzea Beskyd (Přírodní vědy) a je vydávaný Muzeem Beskyd ve Frýdku-Místku. Uveřejňuje články týkající se regionu severovýchodní Moravy a Slezska a články vycházející z přírodovědného sbírkového fondu a průzkumů Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

Titul si můžete objednat u vydavatele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.