DĚJE SE JINDE: Acta rerum naturalium

I když mimo působnost pobočky, z pohledu zajímavého řešení vydávání regionálního přírodovědného časopisu nastoupila redakce časopisu Acta rerum naturalium, na jehož koprodukci se podílejí Muzeum Vysočiny Jihlava a Muzeum Vysočiny Třebíč. Časopis dosud vycházel od roku 2005 nepravidelně v tištěné podobě, avšak od roku 2015 vychází jako internetový časopis (kontinuálně jsou přidávány články), který je na konci roku vytištěn v omezeném nákladu. Typické pro tento způsob publikací (který je čím dál více využíván u zahraničních open access online časopisů) je rychlost vydávání článků a bezprostřední možnost pročtení celého publikovaného článku.

Aktuální číslo časopisu Acta rerum naturalium si můžete pročíst zde.

arn_web

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Děje se jinde .... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.