Exkurze Moravskoslezské pobočky ČBS již 10 let

V roce 2020 – tak trochu pozapomenuto v době koronavirové – uplynulo 10 let od znovuobnovení aktivní činnosti Moravskoslezské pobočky ČBS. Jedním z pilířů činnosti pobočky je pořádání exkurzí. Každoročně se uskuteční několik exkurzí na různá zajímavá místa střední, severní a východní Moravy a Slezska (a nejen tam). Pobočka také pořádá několikadenní minifloristické kurzy do zajímavých míst regionu.

Uhádnete kolik exkurzí za těch 10 let proběhlo? Jaká byla první a jaká byla poslední? Kam nejseverněji, nejjižněji, nejzápadněji a nejvýchodněji jsme se dosud vypravili? Kolik proběhlo minifloristických kurzů?

Exkurzí bylo velké množství a aby bylo možné na ně zavzpomínat, připravili jsme mapovou vizualizaci všech exkurzí a proběhlých minifloristických kurzů.

Po rozkliku náhledu se zobrazí interaktivní mapa. Dozvíte se o uskutečněné exkurzi více a také si u většiny exkurzí můžete přečíst článek, který o exkurzi vyšel ve Zprávách Moravskoslezské pobočky ČBS nebo krátký report na webu. Můžete tak zavzpomínat na tu kterou exkurzi či minifloristický kurz.

Sluší se na tomto místě poděkovat všem, kteří se zasloužili o to, že se exkurze uskutečnily, především vedoucím, ale také účastníkům, bez kterých by postrádaly tyto akce smyslu.

Doufejme, že se i v letošním roce setkáme v hojném počtu na akcích Moravskoslezské pobočky ČBS!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.