Pladias – databáze české flóry a vegetace

Časopis Preslia vydal monotematické číslo zaměřené na Databázi české flóry a vegetace (Pladias). Článek (v angličtině) popisuje obecné zaměření, strukturu a obsah databáze a podrobnosti k údajům o vlastnostech rostlin. Sérií map jsou vyobrazeny hlavní trendy v geografickém rozšíření vybraných charakteristik flóry na území ČR.

V sekci Druhy obsahuje databáze Pladias kriticky revidované informace o flóře cévnatých rostlin včetně 13,6 milionů záznamů o výskytu rostlin na území ČR, které jsou dynamicky zobrazovány v mapách, a údaje o 120 charakteristikách rostlin (funkční vlastnosti, ekologické vazby a další informace). V sekci Vegetace se nacházejí informace o vegetačních typech přejaté z monografie Vegetace České republiky. Údaje jsou doplněny národními botanickými bibliografiemi, elektronickými verzemi standardních národních monografií flóry a vegetace, databází více než 19 000 fotografií rostlinných taxonů a typů vegetace a digitálními mapami s botanickými informacemi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.