Webové stránky České botanické společnosti – studentské práce

Česká botanická společnost se už přes rok prezentuje na nových webových stránkách. Přestože začátky tohoto webu byly poněkud kostrbaté, do ostrého provozu byl spuštěn poněkud předčasně a stále je na něm co zlepšovat, chci na něj upozornit. Především na část zaměřenou na publikace, ve které kromě odkazů na knihovnu, informací o nově vydaných knihách, eventuálně časopisech vydávaných Společností či jejích poboček nalezneme část zaměřenou na studentské práce související s botanikou.

V současné době zde můžeme filtrovat práce jak podle jména autora, názvu práce, jejího typu (včetně SOČ), doby či místa vzniku, tak nově i dle klíčových slov hledané práce. Pokud je práce dostupná někde na webu, je na její umístění odkázáno.

Databáze není a ani nemůže být úplná, protože nové práce stále vznikají a mnohé „dnes už historické“ studie upadly v zapomnění. Ale věřím, že přesto může mnohým uživatelům pomoci.

Příklad informací k práci SOČ z r. 1987, kterou se podařilo objevit zachovalou, ale zatím není dostupná na internetu.

Zuzana Mruzíková za technické podpory Vojtěcha Zeiska

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.