Zprávy České botanické společnosti 51/2 (2016)

Vyšlo číslo 51/2 časopisu Zprávy České botanické společnosti. Tentokrát není žádný článek tématicky zaměřen k regionu severovýchodu ČR. Nové číslo však obsahuje několik zajímavých příspěvků, které se regionu přeci jen dotýkají: L. Ekrt uvádí ve svém článku přehled revidovaných sběrů kapradiny bodlinkaté, znovuobjeveného druhu pro ČR a autoři L. Kobrlová, M. Hroneš a B. Trávníček publikují první díl ze série o rodu kostival v ČR zabývajícím se skupinou kostivalu hlíznatého. Podrobnější obsah čísla je níže.

Časopis Zprávy České botanické společnosti uveřejňují původní odborné články ze všech oborů terénní botaniky (taxonomie, chorologie, geobotanika, ekologie, floristika, apod.). Časopis dále uveřejňuje informace o činnosti ČBS, jubilea členů ČBS, zprávy z botanického života, knižní recenze a informace o (zejména regionální) literatuře. Zprávy ČBS jsou určeny široké odborné veřejnosti a vydává je Česká botanická společnost.

OBSAH:

Dřevojan P. & Letz D. R.
Laskavec vykrojený (Amaranthus emarginatus) – nový druh květeny České republiky a poznámky k jeho výskytu na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku

Ekrt L.
Znovuobjevená kapradina bodlinkatá (Polystichum setiferum) pro květenu České republiky

Kobrlová L., Hroneš M. & Trávníček B.
Rod Symphytum (kostival) v České republice. I. S. tuberosum agg.

Dřevojan P., Novák P. & Sádlo J.
Komentované fytocenologické snímky z České republiky. 1.

Kubíková J.
Teplomilné stepi v Čechách – červená nit pražské botaniky

Kaplan Z.
Umíme už efektivně podchytit rozšíření rostlin?

Krahulec F.
150 let od prusko-rakouské války aneb botanika ani válka nezastaví

RNDr. Milan Valachovič, CSc. – 60 let
Doc. RNDr. Jiřina Slavíková, CSc. (1926-2016)
Jubilea a úmrtí členů ČBS v roce 2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.