Zprávy České botanické společnosti 56/2 (2021)

Vyšlo číslo 56/2 časopisu Zprávy České botanické společnosti. Tentokrát je číslo přímo „napěchováno“ články tématicky zaměřenými k regionu severovýchodu ČR. Nové číslo obsahuje několik zajímavých příspěvků: J. Danihelka a D. Hlisnikovský prezentují výsledky výzkumů rudištní flóry v textu Paběrky z moravskoslezských rudišť II: hrachor řídkokvětý (Lathyrus laxiflorus), silenka přímá (Silene stricta) a několik oprav a M. Dančák a spol. uvádí ve svém příspěvku Výsledky floristického kurzu České botanické společnosti v Litovli (12.–18. července 2015) soupis druhů nalezených před sedmi lety při celostátním floristickém kurzu konaném za spolupráce Moravskoslezské pobočky. Podrobnější obsah čísla je níže.

Časopis Zprávy České botanické společnosti uveřejňuje původní odborné články ze všech oborů terénní botaniky (taxonomie, chorologie, geobotanika, ekologie, floristika, apod.). Časopis dále uveřejňuje informace o činnosti ČBS, jubilea členů ČBS, zprávy z botanického života, knižní recenze a informace o (zejména regionální) literatuře. Zprávy ČBS jsou určeny široké odborné veřejnosti a vydává je Česká botanická společnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.