Acta Musei Beskidensis 11/2021

Po několikaleté odmlce, vyšlo koncem roku 2021 11. číslo regionálního časopisu Acta Musei Beskidensis, ve kterém si můžete přečíst zajímavé přírodovědné příspěvky z regionu severovýchodu ČR.

Časopis Acta Musei Beskidensis má zcela nový, svěží kabát, a také vnitřní sazba prošla velmi pozitivní změnou. Příjemně překvapí kvalitní barevné fotografie u jednotlivých příspěvků, což nebylo v minulosti zavedenou praxí. Výsledkem nové koncepce časopisu je tedy jeho kvalitativní změna k lepšímu. Přejeme časopisu co nejvíce příspěvků a věrných čtenářů.

V čísle 11 si můžete mimo jiné přečíst příspěvek bryologického dua J. Tkáčiková a S. Kubešová o bryologickém herbáři Muzea v Bruntále nebo v dalším díle adventivů severní Moravy a Slezska představí D. Hlisnikovský a P. Kocián hledíček pobřežní. V krátkých zprávách shrnují J. Lederer a J. Tkáčiková zajímavé druhy hub na výstavě ve Frýdku-Místku. Celý obsah čísla naleznete níže.

Časopis Acta Musei Beskidensis je přímým pokračováním sborníku Práce a studie Muzea Beskyd (Přírodní vědy) a je vydávaný Muzeem Beskyd ve Frýdku-Místku. Uveřejňuje články týkající se regionu severovýchodní Moravy a Slezska a články vycházející z přírodovědného sbírkového fondu a průzkumů Muzea Beskyd Frýdek-Místek. Titul si můžete objednat u vydavatele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.