Acta Musei Beskidensis 13/2023

Koncem roku 2023 vyšlo 13. číslo regionálního časopisu Acta Musei Beskidensis, ve kterém si můžete přečíst zajímavé přírodovědné příspěvky z regionu severovýchodu ČR.

Časopis Acta Musei Beskidensis má od čísla 11 zcela nový, svěží kabát, a také vnitřní sazba prošla velmi pozitivní změnou. Příjemně překvapí kvalitní barevné fotografie u jednotlivých příspěvků.

V čísle 13 si můžete přečíst příspěvek P. Kociána o lžičníku dánském (Cochlearia danica), nově se šířícím nepůvodním druhu na severovýchodě České republiky. J. Tkáčiková prezentuje výsledky výzkumu mechorostů v přírodní rezervaci Makyta. V neposlední řadě J. Lederer a J. Tkáčiková shrnují zajímavé druhy hub na výstavě ve Frýdku-Místku. Další dva příspěvky se věnují vážkám a denním motýlům a vřetenuškám. Celý obsah čísla naleznete níže.

Časopis Acta Musei Beskidensis je přímým pokračováním sborníku Práce a studie Muzea Beskyd (Přírodní vědy) a je vydávaný Muzeem Beskyd ve Frýdku-Místku. Uveřejňuje články týkající se regionu severovýchodní Moravy a Slezska a články vycházející z přírodovědného sbírkového fondu a průzkumů Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

Titul si můžete objednat u vydavatele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.