Acta Musei Silesiae 3/2014

Vyšlo číslo 3/2014 časopisu Acta Musei Silesiae, ve kterém si můžete mimo jiné přečíst články věnované flóře severovýchodní části ČR:

  • Dančák M., Kocián P. & Hlisnikovský D. [eds]: Zajímavé botanické nálezy z regionu severní Moravy a Slezska VIII
  • Kocián P.: Linaria pelisseriana (L.) Mill. – a new alien species in the Czech Republic

Časopis Acta Musei Silesiae uveřejňuje původní (dosud jinde nepublikované) studie a nálezové zprávy z oborů přírodních věd (geologie, paleontologie, botaniky, zoologie) v maximálním rozsahu 30 stran rukopisu, psané česky, anglicky nebo německy. Přednostně jsou publikovány studie regionálního rázu a práce založené na zpracování sbírek Slezského zemského muzea. Všechny práce podléhají recenznímu řízení a o jejich uveřejnění a pořadí otištění rozhoduje redakční rada. Acta Musei Silesiae také přijímá zprávy o odborných akcích, personálie a recenze literatury.

Titul si můžete objednat u vydavatele.

Časopis je rovněž přístupný online.

literat_ams63-3-2014

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.