Acta Musei Silesiae 64/3/2015

Vyšlo číslo 64/3/2015 časopisu Acta Musei Silesiae, ve kterém si můžete mimo jiné přečíst články věnované flóře severovýchodní části ČR:

  • Dančák M., Kocián P. & Hlisnikovský D. [eds]: Zajímavé botanické nálezy z regionu severní Moravy a Slezska IX.
  • Kocián P. (2015): Novelties in the roadside flora of Moravia and Silesia (Czech Republic) – 1. Spergularia media

Časopis Acta Musei Silesiae uveřejňuje původní (dosud jinde nepublikované) studie a nálezové zprávy z oborů přírodních věd (geologie, paleontologie, botaniky, zoologie) v maximálním rozsahu 30 stran rukopisu, psané česky, anglicky nebo německy. Přednostně jsou publikovány studie regionálního rázu a práce založené na zpracování sbírek Slezského zemského muzea. Všechny práce podléhají recenznímu řízení a o jejich uveřejnění a pořadí otištění rozhoduje redakční rada. Acta Musei Silesiae také přijímá zprávy o odborných akcích, personálie a recenze literatury.

Titul si můžete objednat u vydavatele.

Časopis je rovněž přístupný online.

literat_ams64-3-2015

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.