Determinační setkání – rod ČESNEK (Allium)

V sobotu 27. 10. 2018 proběhla poslední letošní akce pobočky – již tradiční podzimní determinační setkání. Tentokrát jsme se sešli v hojném počtu 15 zájemců a přednášejících nad jarními geofyty Allium, Gagea, Ornithogalum.

Začali jsme dopoledne česneky a díky výborně připravenému materiálu Martina Duchoslava – názorná prezentace, aktualizovaný určovací klíč a bohatý herbářový materiál – jsme získali potřebný přehled. Tento obsáhlý rod nám zabral i celé odpoledne, takže zbývající rody Gagea, Ornithogalum (a možná i Scilla) se přesouvají na rok 2019. Přesný termín konání dalšího determinačního setkání bude uveden na stránkách pobočky a členům rozeslán také mailem.

Text a foto: Jana Tkáčiková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.