Determinační setkání – rod Salix

Letošní determinačním setkání, které se uskutečnilo 30. listopadu v prostorách Muzea regionu Valašsko ve Valašském Meziříčí, bylo zaměřeno na rod Salix (vrby). Sešlo se nás 15 zájemců, hlavním lektorem setkání byl Radim J. Vašut z Univerzity Palackého v Olomouci.

První část byla věnována úvodnímu teoretickému semináři, zaměřenému zejména na vrby severovýchodní Moravy, tedy ty, které nejčastěji potkáváme. Poté jsme se rozdělili do čtyř skupinek a pod vedení školitelů z UP Olomouc se detailněji věnovali determinaci určité skupiny vrb a jejich kříženců. Skupinu „horských vrb“ vedla Blanka Brandová, skupinu „úzkolistých vrb“ Honza Ševčík, skupinu “vrb štěrkových náplavů“ Lucka Klečková a poslední skupina „širokolistých vrb“ patřila Radimovi Vašutovi.

Každý ze školitelů je profesionál a současně „terénní expert“ právě té své skupiny, což bylo pro nás ostatní velkým přínosem. Vedoucímu determinačního setkání i všem školitelům patří dík za profesionální a velmi vstřícný přístup!

Prezentaci ze setkání si můžete prohlédnout zde.

Determinační setkání 2013

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Exkurze a přednášky 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.