Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Floristický minikurz v Rychlebských horách

26.5.2017 - 28.5.2017

Organizuje Radim Hédl a Magda Zmrhalová.

DETAILNÍ AKTUÁLNÍ INFORMACE

Poslední květnový víkend proběhne v Horní Lipové na pomezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku třídenní floristický kurz. Jde o území floristicky poměrně opomíjené, které však zahrnuje pestrou škálu biotopů od podhorských luk s řadou druhů vstavačovitých, sjezdovky s plavuněmi a opuštěné lomy s hruštičkovitými. Na každý den bude připraveno nejméně pět exkurzí do bližšího (pohodlně dostupné pěšky) i vzdálenějšího okolí.

Fytogeograficky zahrnuje území okrsky 73a Rychlebská vrchovina, 73b Hanušovická vrchovina, 74a Vidnavsko-osoblažská pahorkatina a 96 Králický Sněžník. Budeme se pohybovat v oblasti výskytu krystalických, místy dolomitických vápenců, fylitů, rul a amfibolitů. Poblíž Horní Lipové navštívíme např. údolí Vápenného potoka, Dlouhou dolinu, PP Louku nad Miroslaví a NPP Jeskyně Na Pomezí. Dalšími plánovanými lokalitami jsou např. Smrk, Ramzovské sedlo, Petříkov, údolí Ztraceného potoka, Nýznerovské vodopády, Sokolský hřbet, zřícenina hradu Kaltenštejn a NPP Na Špičáku.

Horní Lipová je dobře dostupná vlakem, autobusem a samozřejmě autem. Hlavní stan bude Penzion Kovárna (50°13’27.809″N, 17°5’37.184″E), který nabízí v jednom místě tři různé typy ubytování (http://www.penzionkovarna.cz/cs/ubytovani) s veškerým vybavením. Ceny jsou od 150 Kč za noc, případně je možné stanovat venku. Všechna ubytování mají wi-fi a součástí penzionu je restaurace.

Vaše dotazy ohledně ubytování rádi zodpovíme.

Zájemci nechť se hlásí R. Hédlovi mailem, telefonicky nebo poštou:
R. Hédl, rhe@centrum.cz; 777 292 243; Bezručova 17, 60200 Brno.
Uveďte prosím:
· vaše jméno a kontakt (nejlépe mail nebo telefon),
· které dny se hodláte kurzu zúčastnit (kurz začíná v pátek 26. 5. ráno),
· které noci (datum) a který ze tří typů ubytování chcete rezervovat
· zda budete mít k dispozici auto, které jste ochotni sdílet během kurzu.

Termín pro posílání přihlášek je 15. duben. Pozdější přihlášky budou zohledněny bez záruky zajištění ubytování.

Podrobnosti

Zahájení:
26.5.2017
Ukončení:
28.5.2017