Malá flóra Slovenska – Kľúč na určovanie cievnatých rastlín – vyjde v roce 2022?

Znalci slovenské botaniky jistě vědí, že již několikerým rokem se připravuje pod vedením bratra Dominika Romana Letze publikace Malá flóra Slovenska – Kľúč na určovanie cievnatých rastlín. Jedná se o dlouho očekávanou monografii, která přináší ucelený, kriticky revidovaný a aktuální přehled o všech původních a nepůvodních druzích a vnitrodruhových taxonech cévnatých rostlin, zaznamenaných na území Slovenské republiky.

O co větší překvapení je, že v nově vydaném edičním plánu nakladatelství Academia pro rok 2022 nalezneme v sekci „Mimo edice – přírodní vědy“ zmínku o tom, že slovenské Vydavatelství VEDA ve spolupráci s „naší“ Academií plánují tento titul na rok 2022!

Uvidíme tedy, zda se dočkáme – např. již na floristickém kurzu plánovaném na Slovensku v Senici v termínu 3. – 9. 7. 2022 – určování slovenské květeny podle nového klíče.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.