Setkání nad herbářovými položkami a zhodnocení botanické sezóny 2019 – krátký report

V sobotu 7.12.2019 odpoledne se ve Vlastivědném muzeu v Olomouci konala poslední letošní akce Moravskoslezské pobočky ČBS – Setkání nad herbářovými položkami a zhodnocení botanické sezóny 2019. Kulisu setkaní tvořily jednak vánoční trhy na olomouckých náměstích a také fronta zájemců o zhlédnutí slavné Věstonické venuše v muzeu.

S mírným zpožděním uvedl setkání Michal Hroneš přednáškou o přírodě, rostlinstvu a kytkách Patagonie. Následovala dvě shrnutí letošní botanické sezóny Zuzany Mruzíkové k Osoblažsku a Orlickým horám. Pak už byly v permanenci lupy a přítomní botanici se shlukovitě rozptýlili nad přinesenými herbářovými položkami. Tento typ setkání se uskutečnil letos poprvé, uvidíme, zda se ujme a budeme v tom pokračovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Exkurze a přednášky 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.