VÝZVA – Sedum hispanicum

Vážení kolegové,
připravujeme přehled rozšíření rozchodníku španělského (Sedum hispanicum) v České republice. Tento druh se zhruba v posledních dvou desetiletích intenzivně šíří takřka v celém území ČR. Prakticky vždy se vyskytuje na antropogenních stanovištích, především na neudržovaných plochách v intravilánech a v zahradách, mimo sídla pak podél silnic a na železnicích, méně často také jako plevel na hřbitovech. Nálezy nad 650 m n. m. jsou dosud vzácné. Většina dostupných dat byla již shromážděna; celkem máme k dispozici údaje k více než 900 lokalitám. Přesto budeme rádi za každý nepublikovaný údaj z jakékoliv části republiky, který řádně ocitujeme v připravovaném článku. Důležitá je jak samotná lokalizace, tak údaje o prvním zjištění na lokalitě a biotopu, případně délce přetrvávání na lokalitě (v letech) a početnosti.

Údaje lze zasílat na e-mail: vjoza77gmail.com až do 31. ledna 2014. Děkujeme za spolupráci.

Vít Joza, Petr Petřík

Sedum hispanicum

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.