Zajímavé mykologické nálezy ze severní Moravy a Slezska – výzva

Zajímavé mykologické nálezy ze severní Moravy a Slezska je nový seriál o ohrožených či jinak významných nebo zajímavých taxonech makromycetů, tedy hub s nápadnými a okem dobře postřehnutelnými plodnicemi nebo stromaty o velikosti nejméně 0,2 cm nalezených recentně na území severní Moravy a Slezska. Vychází od roku 2021 v časopise Acta Musei Silesiae, Scientiae Naturales (bývalý Časopis Slezského zemského muzea v Opavě).

Editorem seriálu je Jiří Kocián.

Přispěvatelem se může stát každý, kdo je autorem recentního zajímavého nálezu a má jej zdokumentován (nejlépe v podobě exsikátové položky, u velmi vzácných a ojedinělých taxonů alespoň formou kvalitní fotografie).

Bližší informace naleznete na stránce seriálu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.