Živa 6/2023

V čísle 6/2023 nejstaršího přírodovědeckého českého časopisu Živa je část věnována naší největší chráněné krajinné oblasti CHKO Beskydy, která oslavila v roce 2023 padesát let své existence. Botaniky se přímo týkají dva články, mimo jiné oba z pera členů Moravskoslezské pobočky ČBS.

Autorky Popelářová a Kalníková se v článku Soumrak beskydských rostlin aneb Jak (ne)propadat depresi věnují kriticky ohroženým druhům daného území. Autoři Janeček, Kočí a Popelářová pak představují v příspěvku Oměj tuhý moravský – endemit západních Karpat statnou, modrokvětou a zajímavou rostlinu Západních Karpat.

Další tři příspěvky CHKO Beskydy a ohrožený hmyz, Významné ptačí území Beskydy a Jak se daří velkým šelmám v CHKO Beskydy? přibližují čtenáři území CHKO i z dalších perspektiv.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.