Zprávy České botanické společnosti 52/2 (2017)

Vyšlo číslo 52/2 časopisu Zprávy České botanické společnosti. Tentokrát není žádný článek tématicky zaměřen k regionu severovýchodu ČR. Nové číslo však obsahuje několik zajímavých příspěvků, které se regionu přeci jen dotýkají: D. Horák a spol. prezentují výsledky mapování křivatce Gagea bohemica subsp. saxatilis v České republice, L. Kobrlová uvádí ve svém článku přehled rozšíření agregátu Symphytum officinale v České republiky a autoři L. Kobrlová a M. Hroneš představují nepůvodní a pěstované druhy rodu Symphytum. Podrobnější obsah čísla je níže.

Časopis Zprávy České botanické společnosti uveřejňuje původní odborné články ze všech oborů terénní botaniky (taxonomie, chorologie, geobotanika, ekologie, floristika, apod.). Časopis dále uveřejňuje informace o činnosti ČBS, jubilea členů ČBS, zprávy z botanického života, knižní recenze a informace o (zejména regionální) literatuře. Zprávy ČBS jsou určeny široké odborné veřejnosti a vydává je Česká botanická společnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.