Bryologická exkurze do Hostýnských vrchů

V sobotu 21. dubna se konala další (v tomto roce již druhá) bryologická exkurze Moravskoslezské pobočky ČBS tentokrát ve spolupráci s pracovišti Univerzity Palackého – katedrou botaniky a katedrou ekologie a životního prostředí (Přírodovědecká fakulta) a katedrou biologie (Pedagogická fakulta) směřující do okolí Tesáku v Hostýnských vrších. Vedoucím exkurze byl Zbyněk Hradílek z katedry biologie Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Cílem exkurze byly lokality Tesák a Sochová. V průběhu exkurze byli prezentováni běžní i vzácnější zástupci bryoflóry lesních a skalních biotopů.


Zbyněk Hradílek při úvodním výkladu o mechorostech


Mechorosty rostoucí na trouchnivějícím dřevě


Játrovka Pellia epiphylla


Ukázka sběru herbářového materiálu


Mechorosty rostoucí na skalách

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Exkurze a přednášky 2012. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.