Floristický minikurz v Plumlově se vydařil

Ve dnech 5. až 7. května pořádala Moravskoslezská pobočka České botanické společnosti ve spolupráci se základní organizací ČSOP Hořepník Prostějov floristický minikurz v Plumlově. Celkem 46 účastníků mělo možnost seznámit se s jarní květenou širšího okolí Plumlova a poznat práci a výsledky praktické ochrany přírody prováděné nejen členy ČSOP Hořepník, ale i ostaními členy ČSOP, kteří pracují pod sdružením Ekocentra Iris v Prostějově.

Počasí miniflorisťáku přálo. I přes nepříznivě vyhlížející předpověď bylo po většinu času krásně slunečno. Účastníci rozdělení do tří motorizovaných skupin – modré, zelené a červené – navštívili v průběhu tří exkurzních dnů postupně oblasti Kladecka a Kosíře, Brodecko a Plumlovsko. Snad nejvíce se skloňovaly ostřice, kterých bylo prezentováno opravdu dostatečné množství. S přehledem však zvítězila ostřice Carex obtusata (neboli v kódovém označení tzv. „turbo-druh“). Dále bylo možno studovat některé významné jarní druhy rostlin jako např. Thesium dollineri, Potentilla sterilis, Daphne cneorum, Pulmonaria angustifolia, Anemone sylvestris, Papaver argemone, Ficaria calthifolia, Androsace elongata, Veronica austriaca, Potentilla micrantha a další.

Poděkování zaslouží pořadatelé a vedoucí exkurzí, kteří připravili pro účastníky velmi pěkný floristický zážitek. Poděkování patří také ČSOP, který poskytl finanční podporu floristickému minikurzu.

PODROBNÁ ZPRÁVA Z MINIFLORISTICKÉHO KURZU

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Exkurze a přednášky 2012, Floristické minikurzy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.