Děje se jinde: Džungle za plotem

Kdyby měl někdo cestu do Plzně, nabízíme informace o zajímavé výstavě nazvané „Džungle za plotem“, kterou můžete navštívit v Západočeském muzeu v Plzni.

Výstava Džungle za plotem chce starším připomenout a mladším poodhalit, jak vypadala příroda a krajina Plzeňska před 100 lety a jak vypadá dnes. Z políček, luk a pasených strání počátku 20. století se skokem ocitnete v novodobé české divočině. Dozvíte se, které rostliny z naší krajiny vymizely a které sem naopak přibyly. Důležitý důvod k takovému bilancování je minimálně jeden – uplynulo přesně 100 let od doby, kdy významný plzeňský přírodovědec František Maloch vydal obsáhlou a důležitou publikaci „Květena v Plzeňsku“.

Více informací naleznete na www.zcm.cz

Džungle za plotem

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.