Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky

Právě vyšla výpravná kniha Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky od Leo Bureše, předního znalce jesenické flóry. Je to vlastně „Jesenická Červená kniha“, vystavěná na 12. verzi Červeného seznamu rostlin CHKO Jeseníky.

Kniha je určena všem zájemcům o problematiku ohrožených jesenických rostlin. Je napsána tak, aby údaje v ní obsažené sloužily nejen botanikům a ochranářům, ale i širší veřejnosti. V knize jsou shrnuty dosavadní informace o dřívějším i současném rozšíření nejvzácnějších rostlin CHKO Jeseníky, jejich významu, míře ohrožení a možnostech záchrany. O obecných aspektech celé problematiky a historii floristického výzkumu Jeseníků pojednávají úvodní kapitoly. Hlavní náplní knihy je podrobný popis ohrožených taxonů CHKO Jeseníky. Pozornost je věnována také ochraně a záchraně jesenických rostlin a v příloze je uvedena aktuální (12.) verze Červeného seznamu rostlin CHKO Jeseníky.

Kniha formátu A4 je vytištěna na křídovém papíře, má 314 stránek a obsahuje 850 kvalitních barevných fotografií jednotlivých taxonů a jejich biotopů.

Knihu vydalo nakladatelství Rubico, lze ji zakoupit u autora (kontakt: leoburesseznam.cz). Cena knihy (u autora) je 460,- Kč (včetně 15% DPH), dobírka 89,- Kč + balné 11,- Kč, celkem tedy zaplatíte 560,- Kč.

Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázka z knihy:

Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky

Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky

Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky

Chráněné a ohrožené rostliny CHKO Jeseníky

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.