Exkurze do Jeseníků

Letošní předposlední exkurze Moravskoslezské pobočky ČBS zamířila v sobotu 27. července do Jeseníků a byla zaměřena na horskou květenu. Pod vedením R. Štencla se vypravilo 20 účastníků v horkém letním dni po trase z Červenohorského sedla přes Sněžnou kotlinu na Červenou horu a Keprník a dále zpět přes Vozku na Červenohorské sedlo. Viděli jsme strže lavinových drah ve Sněžné kotlině, skalky na Červené hoře, Keprníku a Vozkovi, bezlesí nad hranicí lesa na Červené hoře a Keprníku (strukturní půdy, mrazové sruby, sítinové thufury, plochy po odstranění kleče), horské smrčiny a vrchoviště.

PODROBNÁ ZPRÁVA Z EXKURZE – připravuje se

PŘÍŠTÍ EXKURZE – 1. 9. 2013 (ne) – Exkurze „Za flórou přehradních litorálů“ – Slezská Harta


Zastavení v Sedle pod Vřesovkou.


Violka žlutá sudetská – taxon silně ohrožený.


Zvonek vousatý – dříve se hojně vyskytoval nad horní hranicí lesa v Hrubém Jeseníku a na Králickém Sněžníku, kde však v posledních 20 – 30 letech z velké části vymizel. Je ve znaku CHKO Jeseníky.


Zastavení u Vřesové studánky.

Foto: D. Hlisnikovský

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Exkurze a přednášky 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.