DEJE SE JINDE: Otevření nové budovy v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Ve středu 24. dubna 2024 se zájemcům představí nová víceúčelová budova Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Najdete v ní přednáškový sál pojmenovaný po botanikovi Josefu Otrubovi s kapacitou 50 osob. Místnost je vybavena audiovizuální technikou umožňující pořádání konferencí, přednášek či promítání. Využívána bude nejen k výuce studentů, ale poslouží také k realizaci fakultních setkání či událostí určených pro veřejnost, jako jsou besedy, výstavy i akce jiných formátů.

Součástí budovy je zimní zahrada s tropickými a subtropickými rostlinami z kolekce katedry botaniky přírodovědecké fakulty, mezi nimiž nebude chybět například mangovník indický, hřebíčkovec šabrejový nebo šťovík kanárský. Areál zahrady díky novostavbě získal také kvalitní sociální a technické zázemí, příležitostně i netradiční střešní vyhlídku, která bude přístupná během exkurzí. Zahradu najdete na olomoucké adrese U Botanické zahrady 920. Další info k otevření a novému objektu vyšlo v Žurnále UP.

Středeční program pro zaměstnance, studenty a veřejnost:

13:00–17:00 | volné prohlídky
17:00 | komentovaná prohlídka (bez rezervace)
17:45 | vernisáž fotografií Michała Patyckého
18:10 | přednáška o významném botanikovi Josefu Otrubovi

Jak se do botanické zahrady dostanete?

Botanická zahrada 
Přírodovědecké fakulty
Univerzity Palackého v Olomouci

U botanické zahrady 920, Olomouc

https://frame.mapy.cz/s/puzovutuce

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Děje se jinde .... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.