Floristický minikurz ve Frenštátě pod Radhoštěm 2024 – POZVÁNKA

Vážení přátelé a milovníci přírody,

srdečně Vás zveme na floristický minikurz, který se uskuteční ve dnech 13.–16. 6. 2024. Letošní minikurz chceme věnovat památce naší zesnulé kolegyně, vynikající botaničky Marušky Sedláčkové. Z tohoto důvodu bude centrem zájmové oblasti Frenštát pod Radhoštěm.

Ubytování je zajištěno v Hotelu Přerov na frenštátském náměstí (49.5480311N, 18.2114350E, https://www.hotel-prerov.cz/), podrobný rozpis + ceny naleznete v PŘIHLÁŠCE. Doporučujeme využít možnost polopenze, neboť v hotelu výborně vaří. Budeme mít k dispozici salonek pro společná posezení a rekapitulace dne. Parkování je v jednání, pejska můžete vzít s sebou.

Přihlášení je možné nejpozději do 10. 4. 2024 nebo do naplnění kapacity.

Přihlášku posílejte a s dotazy se obracejte na organizátorky Renatu Sobotíkovou (renata.sobotikova@muzeumnj.cz) a Petru Mičkovou (petra.mickova@muzeumnj.cz). 

Oblastí našeho zájmu by měl být především okres Nový Jičín (Trojanovice, Frenštátsko, Veřovice, Životice u Nového Jičína), ale nakoukneme také k sousedům do okresu Frýdek-Místek (Kozlovice). Projdeme části fytochorionů 76a Moravská brána vlastní (Vněkarpatské sníženiny), 84a Beskydské podhůří a snad také 99a Radhošťské Beskydy (oboje Vnější Západní Karpaty). V lesích bychom mohli vidět různé druhy orchidejí (vstavač bledý, mužský, hlístník hnízdák, okrotice), lilii zlatohlavou, hájové karpatské druhy (kyčelnici devítilistou, pryšec mandloňovitý), na mokrých loukách prstnatce i vachtu trojlistou. Přesné trasy exkurzí budou k dispozici později.

Renata Sobotíková & Petra Mičková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.