Exkurze do Štramberka

Druhá exkurze Moravskoslezské pobočky ČBS letošního roku zamířila v sobotu 25. května do botanické zahrady ve Štramberku a PP Kamenárka a byla zaměřena hlavně na vápnomilná a teplomilná společenstva rostlin a mokřadní společenstva. Pod vedením M. Sedláčkové a P. Mičkové z Muzea Novojičínska mělo 12 účastníků i přes nepřízeň počasí možnost seznámit se s unikátní botanickou zahradou a rostlinami, které mají právě ve Štramberku své jedinečné lokality.

PODROBNÁ ZPRÁVA Z EXKURZE – připravuje se


Účastníci exkurze byli podrobně seznámeni s historií a posláním botanické zahrady Štramberk.


Botanická zahrada Štramberk.


PP Kamenárka.


Vápnomilné skalní společenstvo v PP Kamenárka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Exkurze a přednášky 2013. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.