FloraVeg – online databáze flóry a vegetace Evropy

Nedávno byla spuštěna online databáze flóry a vegetace Evropy – FloraVeg. Jedná se o projekt Pracovní skupiny pro výzkum vegetace Masarykovy Univerzity. Protože databáze prezentuje data z celé Evropy, je v angličtině. Tím se ale nenechte odradit. Najdete zde seznam všech v Evropě původních a naturalizovaných druhů cévnatých rostlin, kdy každý druh je doplněn informacemi o jeho vlastnostech, ekologických indikačních hodnotách a o tom v jakých biotopech a vegetačních typech se vyskytuje. Část věnovaná vegetaci obsahuje kompletní přehled vegetačních jednotek vyskytujících se v Evropě, a to až na úroveň svazu. Vegetační jednotky jsou zde představeny spolu s mapami jejich známého rozšíření a údaji o jejich struktuře, ekologii a biogeografii. Databáze dále obsahuje kapitolu s terestrickými biotopy podle klasifikace EUNIS spravované Evropskou agenturou pro životní prostředí. Jednotky biotopů jsou doprovázeny jejich popisem, vegetačními jednotkami, které zahrnují, charakteristickými druhy a mapami rozšíření. A to vše je doplněno spoustou pěkných fotografií.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.