Floristický minikurz v Plumlově 5. až 7. května 2012

Floristický minikurz v Plumlově 5. až 7. května 2012 pořádá Moravskoslezská pobočka České botanické společnosti ve spolupráci se základní organizací Českého svazu ochránců přírody Hořepník Prostějov.

Trasy:
• Plumlovské xerotermní lokality
• Lokality na Kladeckých a Čelechovických vápencích
• Oblast Mikroregionu Předina v okolí Brodku u Prostějova ČSOP Prostějov každoročně pečuje o 50 ha chráně – ných území a přírodních lokalit. Budete mít možnost zhlédnout výsledky mnohaleté ochranářské práce přímo v terénu.

Počítejte s celodenním chozením, cca 12 km. Je proto nutný dobrý zdravotní stav všech účastníků. Večerní program může být vyplněn promítáním na téma „ Do světa na kytky“. Vezměte si prosím svoje fotografie k promítání.

Doba konání floristického minikurzu spadá na počátek středního jarního aspektu, bude možno studovat vzácnější druhy ostřic a některé významné jarní druhy rostlin.

Všechny výskyty známých druhů v prostoru exkurzí jsou řádně zdokladovány, nebude tolerováno obohacování jakýchkoliv herbářových sbírek.

Do 16. dubna nahlaste svoji účast formou závazné přihlášky v elektronické podobě i s vyplněním vašich požadavků na ubytování a stravu. A to na adresu jednatelky Moravskoslezské pobočky ČBS Marie Popelářové marie.popelarova@nature.cz, nebo na adresu ZO ČSOP Hořepník horepnik_csop@centrum.cz. Přijetí přihlášky vám potvrdíme.

Ke stažení:
Podrobnější informace o kurzu
Přihláška

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.