Nová sekce Floristika a Nálezy

Na stránkách pobočky přibyla nová sekce – Floristika. V sekci Floristika najdete výzvy kolegů ke spolupráci, a zcela nově soupis pozoruhodných nálezů z regionu severovýchodu České republiky a karty vybraných taxonů s fotografiemi a základními informacemi.

Každý má možnost zapojit se do zapisování nálezů pozoruhodných druhů nalezených na území severovýchodu ČR. K tomu je připravena jednoduchá hlášenka, jejíž vyplnění nezabere mnoho času.

Jako pomoc pro ostatní jsou připraveny i karty některých determinačně obtížných taxonů, kde plánujeme umísťovat detailní fotografie rozlišovacích znaků, aby se i ostatní mohli s daným taxonem blíže seznámit. Plánujeme, že karty budou mít i rozměr poznávací s cílem poznat rozšíření daných taxonů v regionu.

Přáním je, aby se členové pobočky do projektu aktivně zapojili a dlouhodobým cílem je připravit do užívání nálezovou databázi pobočky s propojením na některou celonárodní nálezovou databázi.

Jakékoliv dotazy, připomínky, náměty na zlepšení pište správci sekce na
mspobocka (zavinac) gmail.com.

Petr Kocián

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.