Okruh kamejky rolní (Buglossoides arvensis agg.)

Okruh kamejky rolní (Buglossoides arvensis agg.)

O rozšíření a ekologii jednoletých kamejek je toho prozatím známo poměrně málo. Proto tímto žádám čtenáře, aby v případě, že na kamejky v přírodě narazí, jejich výskyty dobře zdokumentovali (herbářovým sběrem, kvalitními fotografiemi), zaznamenali typ stanoviště a následně se o tyto údaje také podělili. Pro spolehlivé určení je nutné sbírat rostliny buď ve vegetativním stavu nebo s prvními rozkvétajícími květy, kdy jsou na rostlinách ještě zřetelné děložní lístky, nebo až za plodu. Budu rád za každou herbářovou položku či údaj k revizi

Podrobnosti k určování naleznete v příspěvku, který vyšel ve Zprávách MSP ČBS č. 4.

Michal Hroneš (michal.hronesgmail.com)

vloženo duben 2015

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Výzvy ke sledování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.