Síťová mapa v R, jednoduše copy+paste

Pro ty, kteří potřebují vytvořit síťovou mapu rozšíření nějakého taxonu a nejsou zdatní v GIS, je zde možnost si takovou síťovou mapu vytvořit v prostředí aplikace RStudio, což je vývojové prostředí umožňující komfortní práci v programovacím jazyce R.

Příklad síťové mapy vytvořené pomocí aplikace RStudio

Programátor Jindra Lacko vytvořil jednoduchý kód pomocí kterého i neprofesionální uživatel aplikace RStudio vykreslí ze svých dat síťovou mapu.

Podrobný postup je popsán na blogu Jindry Lacka.

Pro ty, kteří dosud nemají na svém počítači nainstalovanou aplikaci RStudio a program R, si je mohou zdarma stáhnout na stránkách RStudio Desktop. Nejprve si nainstalují program R a poté nainstalují RStudio. Následně již pracují v aplikaci RStudio podle návodu na blogu Jindry Lacka.

Text: Petr Kocián

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.