Výstava: Masožravky – zelení dravci mezi rostlinami

Zajímají vás masožravé rostliny, chcete začít s jejich pěstováním, nebo se o nich dovědět více? Navštivte výstavu s názvem Masožravky – zelení dravci mezi rostlinami ve Valašském Meziříčí v zámku Kinských (Muzeum regionu Valašsko).

Výstava trvá až do 1. dubna 2013!

K vidění bude řada živých exponátů z celého světa – špirlice, heliamfory, láčkovky, rosnolisty, rosnatky, australské trpasličí rosnatky, tučnice a mucholapky. Výstava je doplněna textovými panely, ze kterých se návštěvníci mohou dočíst řadu zajímavostí o těchto rostlinách.

„Záměrem výstavy je také ukázat environmentální = ekologickou výchovu nejen návštěvníkům školou povinným v novém světle. Ekologie není jen třídění odpadů, ochrana přírody, zvířat a rostlin ve volné přírodě, ale i zlepšování životního prostředí, v němž trávíme většinu času. Výstava je vhodná i pro školy – téma výstavy naplňuje požadavek na rozvíjení klíčových kompetencí ve vzájemných vztazích mezi člověkem a životním prostředím. Lektorský program k výstavě nese stejný název a je určen jak školám, tak i veřejnosti. Připravili jsme i malý bonus pro návštěvníky v podobě slosovatelných vstupenek a výtvarné soutěže,“ prozrazuje kurátorka výstavy Jana Tkáčiková z Muzea regionu Valašsko.

Vstupenky na výstavu jsou slosovatelné. 5 vylosovaných obdržení po skončení výstavy velkoformátové foto masožravek s podpisem jednoho z autorů výstavy Martina Dančáka z UP Olomouc.

Výstavu připravilo Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Byla vytvořena v rámci projektu spolufinancovaného Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.