Zprávy České botanické společnosti 2014 – vyšlo nové číslo 49/1

Vyšlo číslo 49/1 časopisu Zprávy České botanické společnosti, ve kterém najdete mj. příspěvek M. Hroneše, V. Nývltové, B. Brandové, J. Ševčíka, M. Dančáka a R.J. Vašuta: Vysokohorské vrby (Salix) sudetských pohoří České republiky – rozšíření a současný stav populací. Pro náš region je také přínosný článek H. Moltašové a spol.: Jestřábník hroznatý (Hieracium racemosum) v České republice. Rovněž je v novém čísle uveřejněn i XII. díl Dodatků k flóře České republiky (Additamenta ad floram Reipublicae Bohemicae) i s některými příspěvky členů Moravskoslezské pobočky.

Časopis Zprávy České botanické společnosti uveřejňují původní odborné články ze všech oborů terénní botaniky (taxonomie, chorologie, geobotanika, ekologie, floristika, apod.). Časopis dále uveřejňuje informace o činnosti ČBS, jubilea členů ČBS, zprávy z botanického života, knižní recenze a informace o (zejména regionální) literatuře. Zprávy ČBS jsou určeny široké odborné veřejnosti a vydává je Česká botanická společnost.

literat_zpravycbs49_1_1

literat_zpravycbs49_1_2

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.