Acta Musei Silesiae 65/1/2016

Vyšlo číslo 65/1/2016 časopisu Acta Musei Silesiae, ve kterém si můžete mimo jiné přečíst články věnované flóře severovýchodní části ČR:

  • Beczała, Tomasz / Chmura, Damian / Jonderko, Tomasz (2016): A new locality of orchid Orchis purpurea Huds. in Cieszyn Foothills (Czech Republic)
  • Cimalová, Šárka (2016): Vegetation of the Landfill Supíkovice (Olomouc Region, Czech Republic)

Časopis Acta Musei Silesiae uveřejňuje původní (dosud jinde nepublikované) studie a nálezové zprávy z oborů přírodních věd (geologie, paleontologie, botaniky, zoologie) v maximálním rozsahu 30 stran rukopisu, psané česky, anglicky nebo německy. Přednostně jsou publikovány studie regionálního rázu a práce založené na zpracování sbírek Slezského zemského muzea. Všechny práce podléhají recenznímu řízení a o jejich uveřejnění a pořadí otištění rozhoduje redakční rada. Acta Musei Silesiae také přijímá zprávy o odborných akcích, personálie a recenze literatury.

Titul si můžete objednat u vydavatele.

Časopis je rovněž přístupný online.

literat_ams65-1-2016

Příspěvek byl publikován v rubrice Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.