Digitální knihovna – postupně se digitalizují práce regionálních botaniků

Moravskoslezská pobočka České botanické společnosti postupně digitalizuje starší, převážně floristické, práce regionálních botaniků. Tyto starší články a publikace už často nejsou běžně dostupné v původní tištěné formě a je těžké je vůbec sehnat. Protože zachování povědomí o botanických poznatcích starších autorů považujeme za důležité, běží od minulého roku projekt digitalizace vybraných botanických prací, které se váží k regionu severní Moravy a Slezska.

V současnosti mají zájemci možnost si přečíst kompletní digitalizované dílo Gustava Adolfa Říčana (1867-1939) a v právě se dokončuje digitalizace díla dalšího významného regionálního botanika Františka Gogely (1854-1922).

Všechna digitalizovaná díla najdete v sekci Digitální knihovna – Skeny starých prací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.