Floristický kurz České botanické společnosti Plasy 2019

Tohoroční 58. floristický kurz České botanické společnosti se koná na západě Čech severně od Plzně v okolí města Plasy, které je střediskem severního Plzeňska. Exkurze probíhají v území mezofytika ve fytochorionech Plzeňská pahorkatina vlastní (31a), Žlutická pahorkatina (28e), Jesenická plošina (30a), jihovýchodní část Svojšínské pahorkatiny (28f) a jihozápadní část Křivoklátska (32). Účastníci kurzu, mezi kterými jsou i členové Moravskoslezské pobočky ČBS, mají na výběr z celkem 53 připravených exkurzních tras a budou mít možnost probádat poněkud opomíjenou část území západních Čech. Již první exkurzní dny naznačují, že budou zaznamenávány zajímavé nálezy a kurz tak přispěje k doplnění znalostí o daném území.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Floristické kurzy ČBS. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.