Pozvánka – O čem je současná botanika

Botanická zahrada a arboretum ve Štramberku hostí v červenci a srpnu tohoto roku unikátní výstavu „O čem je současná botanika“. Tato výstava vznikla ve spolupráci Přirodovědné společnosti a jejího internetového magazínu BOTANY.cz, Botanického ústavu AV ČR v.v.i., Botanické zahrady hlavního města Prahy a Unie botanických zahrad. Výstava je putovní a jejím cílem je seznámit návštěvníky s vybranými tématy a problémy současné botaniky.

Na výstavě se seznámíte s vybranými problémy současné botaniky. Získáte informace o využití GIS v botanice a o tom, co všechno zkoumá palynologie. Zjistíte, jak vzniká rekonstrukce historie krajiny. Seznámíte se s devítisvazkovou encyklopedií druhů rostlin našeho území – Květenou České republiky. Významným problémem současnosti jsou invaze nepůvodních druhů a jejich vliv na ekosystémy. Také se seznámíte se soužitím hub a rostlin – mykorhizou. Určitě vás bude zajímat použití elektronové mikroskopie při studiu rostlin a hub i informace ze života masožravých rostlin. Též nahlédnete do tajemství rostlinného genomu a křížení rostlin v přírodě.

V červenci a srpnu je Botanická zahrada a arboretum ve Štramberku otevřena od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. V pondělí zavřeno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.