Vyšly nové seznamy ke květeně České republiky

V těchto dnech vyšlo zvláštní číslo 84 (3) 2012 časopisu Preslia věnované 100. výročí České botanické společnosti. V jednotlivých příspěvcích jsou shrnuty nejnovější výsledky výzkumu flóry a vegetace České republiky. Především důležité jsou očekávané a potřebné aktualizované seznamy flóry České republiky:

  • Seznam cévnatých rostlin květeny České republiky – Danihelka J., Chrtek J. Jr. & Kaplan Z.
  • Červený seznam cévnatých rostlin České republiky: třetí vydání – Grulich V.

Tyto seznamy doplňuje již dříve v tomto roce vyšlý příspěvek k nepůvodní flóře ČR:

  • Nepůvodní flóra České republiky: aktualizace seznamu druhů, taxonomická diverzita a průběh invazí – Pyšek P., Danihelka J., Sádlo J., Chrtek J. Jr., Chytrý M., Jarošík V., Kaplan Z., Krahulec F., Moravcová L., Pergl J., Štajerová K. & Tichý L.

Rovněž nové seznamy byly zpracovány pro lišejníky a mechorosty ČR:

  • Bryoflóra České republiky: aktualizace seznamu a červeného seznamu a stručná analýza – Kučera J., Váňa J. & Hradílek Z.
  • Lišejníková flóra České republiky – Liška J.

Všechny seznamy a další příspěvky k flóře a vegetaci ČR jsou v elektronické podobě k dispozici na stránkách Preslie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.