Zprávy České botanické společnosti 55/1 (2020)

Vyšlo číslo 55/1 časopisu Zprávy České botanické společnosti. Tentokrát není žádný článek tématicky zaměřen k regionu severovýchodu ČR. V novém čísle je však uveřejněn XVIII. díl Dodatků k flóře České republiky (Additamenta ad floram Reipublicae Bohemicae) i s některými příspěvky členů Moravskoslezské pobočky či regionálními údaji. V sekci FORUM si můžete přečíst názorový příspěvek k obsahu seriálu Additamenta. Podrobnější obsah čísla je níže.

Časopis Zprávy České botanické společnosti uveřejňuje původní odborné články ze všech oborů terénní botaniky (taxonomie, chorologie, geobotanika, ekologie, floristika, apod.). Časopis dále uveřejňuje informace o činnosti ČBS, jubilea členů ČBS, zprávy z botanického života, knižní recenze a informace o (zejména regionální) literatuře. Zprávy ČBS jsou určeny široké odborné veřejnosti a vydává je Česká botanická společnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Nové knihy a časopisy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.